Bulkon – produkty ułatwiające różnego rodzaju prace monterskie

Bulkon – produkty ułatwiające różnego rodzaju prace monterskie

Każdy warsztat, w którym wykonywane są różnego rodzaju prace monterskie, powinien być odpowiednio wyposażony, po to by umożliwić komfortową, ale też i bezpieczną pracę. Dotyczy to zarówno dużych zakładów, jak i przydomowych warsztatów. Naprzeciw potrzebom monterów, a także właścicieli hal produkcyjnych i magazynowych wychodzi firma Borucki Studio Design, która oferuje niezwykle praktyczne urządzenia magazynowe i warsztatowe.

Bulkon – linia produktów ułatwiających prace monterskie

Przedsiębiorstwo Borucki Studio Design stworzyło grupę towarów – Bulkon. Pod tą nazwą kryją się autorskie produkty, których zadaniem jest ułatwianie prac monterskich. Ich pomysły znajdują zastosowanie przy wyposażaniu hal produkcyjnych oraz magazynowych. Zarówno sprzęt, jak i urządzenia, które wspomagają organizację warsztatu pracy, zostały zaprojektowane z uwzględnieniem reguł systemu 5S (narzędzia stosowanego w lean management, w celu stworzenia i utrzymania dobrze zorganizowanego oraz bezpiecznego stanowiska pracy).

Firma stale pracuje nad udoskonaleniem swoich rozwiązań, dzięki czemu jest w stanie zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów. Co więcej, klienci poza wyborem produktów z katalogu, mają również możliwość złożenia indywidualnych zamówień. Takie zamówienie realizowane jest kompleksowo, czyli od projektu po zbudowanie prototypu, aż po wykonanie produktu – w wersji pojedynczej lub seryjnej, zgodnie ze złożonym zamówieniem.

Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej poszczególnym rozwiązaniom linii produktów Bulkon.

Na linię produktów ułatwiających prace monterskie Bulkon, składa się cały wachlarz produktów:

1. Stoły monterskie dla monterów i elektryków:

• Stoły monterskie – są to nowoczesne stanowiska pracy, przeznaczone do różnych branż, które odznaczają się dużą dbałością o ergonomię, co z kolei przekłada się na komfort pracy i jej wydajność.
• Stoły podnośne – znacznie poprawiają ergonomię pracy w miejscach, w których ładunki bądź komponenty potrzebne do produkcji wymagają zmiany wysokości ich położenia.
• Stoły pomocnicze i rolkowe – są idealnym rozwiązaniem dla długich komponentów oraz do transportu poszczególnych elementów pomiędzy wybranymi gniazdami operacyjnymi.

2. Wózki paletowe ręczne i elektryczne

• Wózki paletowe ręczne – w ofercie znajdują się wózki paletowe unoszące oraz wózki podnośnikowe – bardziej zaawansowane technologicznie. Ponadto każdy z modeli dostępny jest w kilku wersjach funkcjonalnych.
• Wózki do palet elektryczne – przeznaczone są do transportu wewnętrznego, jak również prac załadunkowych oraz rozładunkowych.
• Wózki kontenerowe – urządzenia te dostępne są w różnych wariantach konstrukcyjnych i mają zróżnicowany udźwig. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ ich zastosowanie daje możliwość zaoszczędzenia powierzchni magazynowej.

3. Meble metalowe warsztatowe
W tym dziale znajdują się regały i szafy warsztatowe, szafy narzędziowe, wózki warsztatowe, regały magazynowe, a także szafy na komputery przemysłowe. Wszystkie meble metalowe produkowane są przez wiodących producentów krajowych. Poza rozwiązaniami katalogowymi, istnieje również możliwość złożenia indywidualnego zamówienia.

4. Stołki, krzesła, podpórki, maty
Są to produkty, które uzupełniają każde stanowisko pracy, podwyższając jego bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy mechaników.

5. Obudowy na monitory i komputery
Są to przemysłowe obudowy do monitorów oraz komputerów, które można stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

6. Systemy przenoszenia komponentów
Różnego rodzaju dźwignice ułatwiają transport ładunków we wszystkich halach przemysłowych i magazynach.

7. Stojaki i zestawy transportowe

• Stojaki do transportu detali płaskich – służą do transportu takich detali, jak: płyty stalowe, drewniane oraz PCV.
• Stojaki paletowe do transportu małych produktów – są to mobilne stojaki, które głównie służą do transportu paczek, kartonów, różnych części oraz palet na terenie hali produkcyjno-magazynowej.
• Zestawy i wózki transportowe ręczne – sprawdzają się podczas transportu ciężkich przedmiotów.

Dodatkowo organizację warsztatów pracy z pewnością ułatwią:

1. Pomieszczenia kontenerowe
Kontenery przemysłowe, biurowe czy magazynowe doskonale sprawdzają się tam, gdzie zachodzi potrzeba stworzenia mobilnego biura na placu budowy lub też, gdy jest potrzebne odpowiednie miejsce do składowania ładunków bądź organizacji miejsca pracy.

2. Kosze zsypowe na odpady
Przydają się tam, gdzie zachodzi potrzeba stałej bądź czasowej organizacji gospodarki odpadami.

3. Szafy i sprzęt przeciwpożarowy
• Bariery odbojowe stalowe – blokują one niepożądany przejazd wózków paletowych i samochodów na halach, placach i w magazynach.
• Zewnętrzne szafy wandaloodporne na sprzęt ppoż. – są to szafy odporne na tzw. warunki środowiskowe, w których można bezpiecznie przechowywać sprzęt przeciwpożarowy.

Autorskie produkty Bulkon bez wątpienia ułatwiają wszelkie prace monterskie, a także pomagają stworzyć doskonałe warunki pracy dla monterów z uwzględnieniem reguł systemu 5S.