Czym są stoły monterskie?

Przemysł w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozrasta. Dowodem na to z pewnością jest wiele nowo otwartych przedsiębiorstw, w szczególności o profilu produkcyjnym. Jednak aby taka firma prężnie działała, należy odpowiednio ją wyposażyć. Z pewnością doskonałym elementem wyposażenia użytkowanym w szczególności na produkcji są stoły monterskie. Na rynku jest bardzo dużo tego typu urządzeń. Zatem czym dokładnie są takie rozwiązania oraz czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Coraz chętniej wybierane stoły monterskie

Zdecydowanie wybór stołu monterskiego nie powinien być przypadkowy. Należy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest dostosowanie tego typu elementu wyposażenia do branży, w jakiej pracujemy. Najczęściej stosuje się je między innymi w branży motoryzacyjnej oraz elektrycznej.

Dla kogo przeznaczone są stoły monterskie?

Wspominane stoły monterskie przeznaczone są głównie dla osób pracujących na produkcji. To właśnie za pomocą wspomnianego elementu wyposażenia można znacznie łatwiej połączyć wszystkie podzespoły danego elementu. Jest to duże ułatwienie dla każdego pracownika. Zatem dlaczego rzeczywiście warto inwestować w takie wyposażenie?

Dlaczego powinniśmy zainwestować w stół monterski?

Istotną zaletą stołów monterskich jest fakt, iż pracownik podczas wykonywania pracy właśnie przy takim wyposażeniu na produkcji posiada odpowiednią postawę. Ergonomia pracy w tym przypadku jest bardzo istotna, ponieważ montaż licznych podzespołów w zależności od zmiany może odbywać się nie tylko przez osiem godzin dziennie, ale także w zależności od brygady nawet dwanaście. Zatem jak można zauważyć, praca zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy jest wysoce istotna.

Jednakże wybór stołów monterskich polecają bardzo często także specjaliści z lean management w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Dzięki temu przepływ na produkcji jest znacznie bardziej prężny, a cały montaż przebiega znacznie szybciej. Wpływa to zdecydowanie na wydajność całego procesu, jak również znacznie minimalizuje jego koszty. Zatem jakie można wyróżnić stoły monterskie?

Różne rodzaje stołów monterskich

Wspomnianych stołów monterskich na rynku jest bardzo dużo. Przede wszystkim tego typu elementy są odpowiednio dopasowane do przedsiębiorstwa produkcyjnego. Zdecydowanie firma o profilu typowo elektrycznym wybierze znacznie inne elementy wyposażenia, niż przykładowo przedsiębiorstwo produkcyjne działające w branży automotive. Jest to spowodowane między innymi różnym rozmiarem łączonych komponentów. Jednak nie można zapominać o tym, że same podzespoły także często są różnie zbudowane, a taki stół monterski powinien być odpowiednio dopasowany do danego elementu. Zatem jego wybór nie powinien być przypadkowy, ani też podyktowany atrakcyjną ceną, ponieważ w wielu przedsiębiorstwach właśnie to jest głównym kryterium wyboru.

Dostępne są między innymi podstawowe stoły monterskie, które posiadają uchylną ramę operacyjną. Jej zakres może być zróżnicowany, w zależności od wybranego przez nas modelu. Jednakże dostępny jest także stół monterski wyposażony w dodatkowo rozsuwaną oraz podnoszoną ramę, która ma większy zakres ruchów. Dzięki temu praca jest jeszcze bardziej komfortowa.

Największe zalety stołów monterskich

Niewątpliwą zaletą stołów monterskich jest z pewnością wytrzymały materiał, z jakich zostały one wykonane. Wysokiej jakości metal oraz aluminiowe profile systemowe są solidne oraz wytrzymałe, a także odporne na uderzenia. Jest to bardzo istotne aby także zwrócić uwagę na fakt, iż dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok wszystkie elementy są w pełni odporne na korozję. Stoły posiadają bardzo powierzchnię, dzięki czemu można bez większego problemu umieścić na nim różnorodne elementy.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż taki stół monterski wyposażony jest dodatkowo cztery solidne kółka, które posiadają możliwość blokowania pozycji. Warto także zauważyć, że element wyposażenia każdej linii produkcyjnej umożliwia mocowanie płyt monterskich przy pomocy specjalnych kształtek oporowych oraz uchwytów. Dodatkowo taki produkt posiada skokową regulację pochylenia ramy roboczej, co jest możliwe w zakresie od 0 do 65, 75 lub 90 stopni. Z pewnością dzięki tym ułatwieniom wykonanie nawet najbardziej zaawansowanego zadania stanie się znacznie bardziej prostsze.

Zdecydowanie odpowiednia wydajność na produkcji jest kluczową cechą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Bez tego nie tylko wiele zleceń nie będzie wykonanych na czas, ale również spadną obroty przedsiębiorstwa, co z pewnością przełoży się na zarobki pracowników. Dlatego bardzo wielu inżynierów nieustannie dąży do polepszenia sprawności całego procesu produkcyjnego. Choć wbrew pozorom może nie wydawać się taki zabieg zbyt prosty, nie jest on niemożliwy. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych rozwiązań, takich jak przykładowo wysokiej jakości stoły monterskie, które mogą stanowić doskonałe usprawnienie na każdej produkcji. Nie jest to zbyt droga inwestycja, a może znacznie poprawić wydajność pracowników, z tego powodu warto w nią zainwestować.

Pełną ofertę stołów monterskich znajdą Państwo pod adresem: Stoły i stelaże monterskie