Kontenery przemysłowe – produkcja, rodzaje, zastosowania i zalety wykorzystania

Kontenery przemysłowe to konstrukcje o szerokim zastosowaniu. Dzięki rozbudowanym możliwościom projektowymi i produkcyjnym, obiekty te mogą posiadać określoną wielkość, nośność i parametry termiczne.

Kontenery przemysłowe są zazwyczaj konstrukcjami stalowymi. Na całość składa się szkielet z profili zimno-giętych, słupy usytuowane w narożnikach, spawana podłoga oraz stropodach. Poszczególne elementy są najczęściej lakierowane antykorozyjnymi farbami podkładowymi, których kolor można indywidualnie dobrać.

Produkcja kontenerów przemysłowych

Jako ściany kontenera przemysłowego wykorzystuje się płyty warstwowe w różnych wariantach. Może to być np. blacha ocynkowana z płytą kartonowo-gipsową uzupełniona izolacją z wełny mineralnej. Wykorzystać można też dwie warstwy ocynkowanej blachy z pianką poliuretanową lub blachę lakierowaną z drewnopochodnymi panelami ściennymi oraz ociepleniem styropianowym.

Jako wypełnienie podłogi kontenera przemysłowego, zastosować można np. blachę trapezową, wełnę mineralną oraz płytę podłogową ze sklejki OSB lub płyty wiórowo-cementowej z wykładziną PCV. Do pokrycia stropodachu służy natomiast blacha ocynkowana od zewnątrz, a od wewnątrz kasety pokryte akrylowym lakierem i ocieplone wełną mineralną.

W przegrodach podłogi i stropodachu można też wykorzystać wypełnienia z pianki poliuretanowej. Okna najczęściej powstają z PCV lub profili aluminiowych. W zależności od potrzeb, można je przeszklić odpowiednimi zestawami termoizolacyjnymi i wyposażyć w rolety zewnętrzne lub żaluzje wewnętrzną.

Rodzaje i zastosowania kontenerów przemysłowych

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów kontenerów przemysłowych są konstrukcje magazynowe. Zaadaptowanie ich w takiej formie przydaje się zwłaszcza na placach budowy, gdzie służą do przechowywania narzędzi i maszyn budowlanych. Kontenery magazynowe wykorzystywane są także przez zakłady przemysłowe, celem uzyskania przestrzeni załadunkowej wyprodukowanych towarów oraz użytkowanego sprzętu.

Nieco innym rodzajem konstrukcji są kontenery biurowe. Służą one do utworzenia zaplecza biurowego. Długoterminowo przydają się firmom i przedsiębiorstwom przemysłowym, a także placówkom oddziałów ubezpieczeniowych czy biur podróży. W formie tymczasowej sprawdzają się natomiast na placu budowy. Kontenery biurowe charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania przy bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych.

Spore zapotrzebowanie na rynku dotyczy bez wątpienia także kontenerów sanitarnych. Spełniają one przede wszystkim funkcję publicznych toalet. Wykorzystuje się je w parkach rozrywki, na stacjach paliw, placach zabaw czy kąpieliskach. Znajdują zastosowanie również przy okazji organizacji różnych eventów publicznych, m.in. festynów, festiwali i koncertów.

W specyficznych przypadkach kontener przemysłowy może posłużyć także jako lokal socjalny. Adaptacja konstrukcji do takiej formy odbywa się przy okazji różnych klęsk żywiołowych, które doprowadzają do utraty miejsc mieszkalnych. Kontenery można łatwo wyposażyć i przystosować do potrzeb użytkowników, poprzez zapewnienie dostępu do podstawowych instalacji.

Zalety kontenerów przemysłowych

Konstrukcja kontenera zapewnia optymalny komfort nawet przy skrajnie wysokich i niskich temperaturach. Zabudowa jest też odporna na szkodliwe działanie wody, włącznie z opadami atmosferycznymi w postaci śniegu i deszczu.

Kontener przemysłowy może być zaadaptowany w krótkim czasie i na wiele różnych sposobów. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na utworzenie całego kompleksu konstrukcji modułowych. Ich powierzchnię da się dowolnie powiększać, swobodnie zmieniając położenie poszczególnych obiektów względem siebie. Zestawić można ze sobą nawet segmenty posiadające różne wymiary.

Kontenery przemysłowe mogą być wyposażane w instalacje elektryczne, oświetleniowe oraz grzewcze. Istnieje też możliwość doprowadzenia podgrzewanej elektrycznie instalacji wodnej. Wszystko to sprawia, że nowoczesny kontener przemysłowy z powodzeniem spełnia rygorystyczne standardy i wymagania architektoniczne pod względem jakościowym, estetycznym oraz technicznym.

Pełną ofertę znajdą Państwo pod linkami: Kontenery magazynowe, Kontenery przemysłowe, Kontenery biurowe.